Zasłony i ich wpływ na pomieszczenie

Dekoracje w oknach nie służą wyłącznie do ochrony przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów, lecz stanowią także piękny środek kształtowania pomieszczenia.

Wcześniej zasłony oferowały przede wszystkim ochronę przed światłem i wzrokiem sąsiadów, ale duch czasów zmienił się. Różnorodność możliwości urządzania wnętrz wyznacza dzisiaj zasłonom, a także ochronie przed słońcem, jak roletom, żaluzjom, żaluzjom pionowym itp., szeroką paletę dekoracyjnych zadań. Okna są „oczami domu” i należy je odpowiednio wyeksponować. Pomieszczenie bez zasłon sprawia wrażenie niedokończonego. Dopiero tekstylia nadają doskonałemu wnętrzu właściwy, ostateczny szlif.

Aby dekoracja mogła zrobić największe wrażenie, z jednej strony decydujący jest odpowiedni wybór materiału, a z drugiej strony również wybrana forma dekoracji, ponieważ musi być ona dopasowana do warunków pomieszczenia. Wystrój okien jest częścią składową architektury wnętrz i z tego powodu musi wpasować się w ogólny wygląd.

Jedną z możliwości wspaniałego udekorowania okien są firanki i zasłony. Słyszy się często, że zasłony nie są nowoczesne i zbierają tylko kurz, ale mimo wszystko spełniają bardzo użyteczne funkcje. W ciągu dnia stanowią miły element dekoracyjny, po zmierzchu chronią sferę prywatną, a zimą zapobiegają utracie zbyt dużej ilości ciepła z mieszkania.

Tekstylia w pomieszczeniu pochłaniają dźwięk i szczególnie w nowoczesnym budownictwie mieszkań, w którym często używa się drewna i kamienia, tekstylia są przeciwieństwem dla twardości innych materiałów, jak na przykład białe ściany lub podłogi parkietowe ew. kamienne.

W przypadku wyboru dekoracji okna jego wygląd należy zasadniczo ocenić zarówno od wewnątrz, jak również z zewnątrz. Aby różne okna po tej samej stronie domu przedstawiały na przykład harmonijny i zadowalający wygląd, radzimy, aby efekt dekoracyjny ujednolicić od zewnątrz. Zalecamy, aby w przypadku wielu małych okien nie dekorować poszczególnych elementów okiennych, ale połączyć je w jedną powierzchnię, ponieważ dzięki temu pomieszczenie będzie wyglądało na dużo większe.

Również krótkie zasłony powodują złudzenie optyczne. Pomieszczenie wydaje się niższe niż jest w rzeczywistości, ponieważ poziome wrażenie wzmocnione jest przez długość. Również okna i drzwi balkonowe należy wspólnie dekorować i nie zawieszać zasłon w różnych długościach.

Jasny język form – jednocześnie elegancki i swobodny wystrój wnętrza! Zasłony przesuwne można dowolnie przesuwać i łączyć. Możliwość zastosowania sięga od dużych powierzchni okien, poprzez boazerie, aż do elementów rozdzielających pomieszczenie.

Przezroczyste, lekkie tkaniny z włókniny wpuszczają do pomieszczenia przyjemne i miękkie światło. Wytłaczane, graficzne wzory tworzą delikatne tło. Lub proszę stworzyć akcenty w mocnych kolorach różowym, zielonym i wiśniowym!

Proszę przekształcić Państwa pomieszczenia w oazy mieszkalne.