Przedpokój jako wizytówka

Przedpokój stanowi w większości mieszkań problem: jest on ciasny i długi, lub posiada wiele kątów, a w większości przypadków jest z pewnością za mały. Dla większości osób przedpokój to tylko pomieszczenie przejściowe, które jako strefa wejściowa nie wymaga specjalnej uwagi. To pomieszczenie stanowi jednak swoistą wizytówkę, gdyż jest pierwszym pomieszczeniem, które goście widzą w mieszkaniu.

 

Wspaniałe wyczucie przestrzeni dzięki kolorom i oświetleniu

Kolory i oświetlenie nie kosztują wiele, a mogą wywierać spektakularne wrażenie. Przy niewielkich nakładach pieniężnych można przedpokojowi nadać zupełnie nowy, wizualny charakter. Chłodne, pastelowe kolory odbijają światło, optycznie poszerzając przedpokój. Ciemne kolory promieniują przytulnością i sprawiają, że duże pomieszczenia są bardziej przytulne. Malując na ciemno ścianę czołową długiego wąskiego pomieszczenia, można je optycznie skrócić. Odwrotny efekt można osiągnąć stosując jasne kolory.

Lampy ścienne ze ściemniaczem stwarzają przyjemne wrażenie. Ciemne wnęki w krętych korytarzach najlepiej rozjaśniają halogeny lub oprawy do wbudowania. Nie wolno zapominać o lustrze. Zamontowane na ścianie lub drzwiach szafy optycznie powiększają pomieszczenie. Dodatkowo mogą być elementem wyposażenia naprawdę przyciągającym wzrok, jeśli zdecydują się Państwo na duże lustro w ciekawej ramie.

Regały podłogowe zapewniają wprawdzie dużą powierzchnię do przechowywania różnych przedmiotów, ale nie powinny zbyt mocno wystawać. Idealne są regały wiszące. Również w przypadku regałów należy zwrócić uwagę na kolory. W przypadku naprawdę długiego przedpokoju, na ścianie czołowej można ustawić ciemny regał, natomiast w krętym korytarzu idealne są jasne, zalecane odcienie drewna, a nawet meble białe. W ten sposób może się tam znaleźć również miejsce do siedzenia, przekształcając tym samym przedpokój w salon do przyjmowania gości.