Stolik kawowy i Ty

Stolik kawowy: jest elementem łączącym sofę z telewizorem. Meble z funkcją łączącą. Towarzysz osób spędzających dużo czasu przed telewizorem.

Wyobraź sobie: Nowe mieszkanie. Białe ściany. Wszędzie kartony przeprowadzkowe. Pustka. Mimo woli nasuwa się nam tylko jedna myśl, która od ostatniej przeprowadzki kryła się gdzieś z tyłu głowy: „Bez sofy moje mieszkanie jest tylko w połowie tak przytulne.” A zatem sofa.  W sklepie meblowym stała w pełnej okazałości. Teraz w pustym pokoju wygląda dość samotnie. Jedno stało się jasne: brakuje lepszej połowy, dopełniającej oglądanie telewizji, czytanie, plotkowanie: stolika kawowego.

A zatem stolik kawowy. Właściwie trudno rozwodzić się na temat stolika kawowego: niektóre są zielone, niektóre czarne, owalne, okrągłe, kwadratowe, szklane, drewniane, metalowe. W przypadku trudności z podjęciem decyzji powinno pomóc pytanie: „Czemu ma on służyć?" W końcu nawet najmodniejszy stolik kawowy jest tylko stolikiem kawowym, a zatem przedmiotem użytkowym. Większość modeli zawiera również szuflady lub półki. Pozostaje zatem kwestia rozmiaru i pielęgnacji mebla: szkło zasadniczo jest względnie niewymagające, ale niekoniecznie oprze się naporowi dziecięcej energii. Lite drewno wymaga odrobiny pielęgnacji, odwdzięcza się jednak lokatorom przytulną atmosferą. Metal zasadniczo wszędzie pasuje, ale stanowi chłodny akcent.

 

Światowy stolik kawowy docenia akcesoria

Oczywiście sam stolik kawowy nie załatwia sprawy. Jak się urządzać, to we właściwy sposób. Stylowy wazon podłogowy, przystrojony gałązkami wierzby i światełkami jest ponadczasowy i tworzy przytulną atmosferę. Praktyczne stojaki na gazety to nie tylko miejsce na gazety - różnorodność kształtów i kolorów czyni z nich obecnie piękne akcesoria mieszkaniowe. Ozdobna chropowata misa i piękny kieliszek do wina to kulinarni towarzysze na wieczór przed telewizorem. Świeczki i światełka dobrze oddziałują na duszę. Jednym słowem - zmysłowe przeżycie, a w środku tego wszystkiego: stolik kawowy i Ty.