Historia

 

Dobry pomysł we właściwym czasie...

...tak rozpoczyna się historia firmy POCO. Niektóre drogowskazy pokazują, w jaki sposób z jednego pomysłu narodził się market dyskontowy sprzedający artykuły do urządzania wnętrz. 

1972Rainer Wunderlich założył na gospodarstwie rolnym firmę Teppich-Domäne Harste (Sklep z dywanami Harste na państwowym majątku ziemskim), aby oferować w niej płytki dywanowe. Od połowy lat 80-tych w 14 filiach sprzedawane są podłogi z wykładziny dywanowej, tapety, farby, firanki, meble i artykuły gospodarstwa domowego.
1986Firma Domäne zostaje podzielona na Teppich-Domäne Harste (aktualnie firma Tedox) i markety sprzedające artykuły do urządzania wnętrz Domäne (Domäne-Einrichtungsmärkte)
1989Kupiec handlu detalicznego Peter Pohlmann zakłada firmę POCO (Pohlmann & Co). Pierwsza filia zostaje otwarta zgodnie z mottem „Ładnie urządzone mieszkanie po niższych kosztach“ w Ahlen.
1999POCO rozwija się: Markety osiągają obroty rzędu 271 milionów marek niemieckich, co oznacza w stosunku do poprzedniego roku przyrost o ponad 22 procent. POCO koncentruje się na początku na rynku Północnej Nadrenii-Westfalii.
2003Firma POCO otwiera w Hanowerze pierwszą filię POCO położoną poza Północną Nadrenią.
2008Na dzień 1-go stycznia skuteczność uzyska fuzja firmy POCO z 34 marketami meblowymi marki Domäne i 25 filiami marki Möbelix. W grupie, której nazwę firmy zmieniono na POCO-Domäne-Holding, pracuje około 5000 pracowników, którzy wygospodarowują obroty rzędu 800 milionów euro.
2009Na przełomie roku 2008/2009 skład kierownictwa spółki został dostosowany do zmienionych struktur. Thomas Stolletz odpowiedzialny za dział zakupów/ dział dystrybucji w  Bergkamen i dr Hans-Ralf Großkord odpowiedzialny za dział zarządzania w Hardegsen kierują losami spółki z ograniczoną odpowiedzialnością POCO-Domäne-Holding GmbH.
2011Po pomyślnej integracji początkowe przedsiębiorstwo czyni postępy w trakcie ekspansji. Do końca 2011 liczba marketów wyposażenia i dekoracji wnętrz wzrosła do 95.
2012Otwarcie sklepu online.
2013Otwarcie 100-ej filii w Rheda-Wiedenbrück.
201425 lat POCO – wielki jubileusz w Niemczech i otwarcie pierwszej filii POCO w Polsce, we Wrocławiu
2015Pierwsza filia POCO w Holandii, w Enschede. Ekspansja trwa.