Ciepłe podłoże

Nie ma nic przyjemniejszego niż uczucie miękkiej faktury dywanu pod stopami o poranku! Ułożenie miękkiej wykładziny podłogowej zapewnia komfort nie do przebicia oraz naturalne, dobre samopoczucie.

Izolacja akustyczna

Wykładzina dywanowa pochłania dźwięki z otoczenia i zapobiega irytującym odgłosom kołatania. Miękka podłoga gwarantuje spokój i więcej prywatności przy przechodzeniu z pomieszczenia do pomieszczenia. Grube, miękkie wykładziny dywanowe pochłaniają do 90 procent odgłosów chodzenia.

Bezpieczeństwo i komfort

Podczas chodzenia wykładzina dywanowa chroni przed poślizgiem. W razie upadku dzieci lub starszych osób wykładzina dywanowa amortyzuje upadek, a w porównaniu z innymi, nieco bardziej twardymi wykładzinami podłogowymi, zmniejsza ryzyko powstania obrażeń.

Ochrona mięśni i stawów

Bose stąpanie po wykładzinie daje wrażenie masażu stref refleksyjnych na stopach. Ponadto elastyczne podłoże amortyzuje ruchy, chroniąc tym samym stawy i mięśnie.

Przyjazna dla dzieci

Mówiąc dosłownie, świat leży u stóp naszych dzieci. Dzieci uwielbiają bawić się na podłodze, raczkować na rękach i kolanach wokół pokoju. Ciepłe i komfortowe uczucie luksusowej wykładziny dywanowej czyni z niej idealną wykładzinę podłogową zapewniającą niekończącą się radość.

Dywan zapobiegający przeziębieniom

Wykładzina dywanowa sprawia, że stopy zachowują naturalne ciepło. Stanowi to szczególną zaletę w zimnych porach roku. Ciepłe stopy gwarantują lepsze ukrwienie i bardziej aktywny system immunologiczny; wirusy wywołujące przeziębienie nie mają żadnych szans.

Wykładzina podłogowa również dla alergików

Alergicy nie muszą rezygnować z wykładzin dywanowych, gdyż tekstylna wykładzina podłogowa zatrzymuje drobny kurz z substancjami wywołującymi alergię aż do następnego odkurzania. Na gładkich podłogach kurz wzbija się po każdym kroku. Istotne znaczenie dla alergików ma dobór krótko ostrzyżonego, gęstego dywanu, z którego łatwo można odkurzać kurz i alergeny. Odkurzacze z mikrofiltrami zapobiegają przedostawaniu się cząsteczek kurzu wraz ze zużytym powietrzem do powietrza pomieszczenia.

Łatwa do układania

Dywany w rolowanych belach oferowane są w szerokości 4 m i/lub 5 m i można je szybko wyłożyć unikając szwów. W razie potrzeby można w łatwy sposób zdjąć wykładzinę, a później ją ponownie założyć.

Plamoodporna

Obecna technologia umożliwia producentom zaoferowanie praktycznie dla każdej powierzchni mieszkalnej lub komercyjnej wykładzin dywanowych o optymalnych właściwościach pod względem odporności na zużycie, brudzenia i poplamienia.

Oszczędność kosztów ogrzewania

Biorąc po uwagę rosnące ceny energii, wykładziny tekstylne nadal zyskują na znaczeniu. W czasie zimnych pór roku można obniżyć koszty ogrzewania o ponad 10 procent. Wykładzina podłogowa działa jak izolacja między zimnym podłożem, a ciepłym powietrzem pomieszczenia i zapobiega szybkiemu uchodzeniu ciepła z pomieszczenia. Ponadto między poszczególnymi włóknami dywanu tworzą się małe komory powietrzne, działające na zasadzie akumulatora cieplnego.
Wykładzina podłogowa nadaje się również do ogrzewania podłogowego. Dzięki swoim właściwościom izolacyjnym podnosi odczuwalną temperaturę pomieszczenia.